Halı Tamiri

Halı Tamiri

Halı tamiri derinlemesine incelenmesi gereken ve tıpkı halı dokumacılığı gibi tarihsel bir sanat dalıdır aslında, bu doğrultudan yola çıkarak halı tadilatı konusunda uzunca bir makale ele almak gerekiyor. Eğer bu konuda merakınız varsa yazımızı sürekli takip edin, çünkü burada bulacağınız bilgiler başka yerde yok emin olun.


Halı Tamiri

Bu sayfada aşağıdaki konular hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Halı Tamiri
  • Halı Tadilatı
  • Halı Tamiri Nasıl Yapılır?
  • Halı Tamirhanesi
  • Antika Halı Tamiri
  • El Dokuma Halı Tamiri
  • Saçak Tamiri

İstanbul Halı Tamiri

Hayatımızda büyük öneme sahip halılarımız zaman içinde yanlış yıkama veya yeterli bakımlarının yapılmaması, uygun ortamın sağlanamaması gibi durumlardan ötürü korozyona uğrayarak çürüme, sökülme gibi deformasyonlara maruz kalır. Günümüz teknolojilerinde üretilen halıların tamir ve tadilatı kolaylıkla mümkün olabilmektedir, zira günümüzde kullanılan hammaddeler kolaylıkla temin edilebiliyor. Ancak bunun yanında Antika halılarda halı tadilatı çok dikkat gerektiren, her halının dokuma işçiliği, ipliği ve boyası farklı olduğundan dolayı farklılar gösterir.

Bu yüzden her halının ipliği, dokuma tekniği ve boyası birebir aynı olursa ancak tamir edilebilir. Aynı malzemeler temin edilemediği durumlar çok nadir rastlanan türlerdir. Bunlar; minimum 100 yıllık harika dokuma halılardır. Ancak günümüz şartlarında işinin ehli ustalar hertürlü halıyı aslına uygun tamir edebilir. Ülkemiz halı dokumacılığında bin yıllara dayanan bir tarihe sahiptir.

Bin yıllardır bütün Dünya’ya Türk halıları Anadolu’dan gönderilmekte bu sayede kültürümüzde halı çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Fabrikamız bünyesinde bu işi yaşatan yegane ustalarımız işte bu çok değerli antika halılarınızı aslına uygun olarak yeniden tadilattan geçirerek uzun yıllar saklamanız için yenileme işlemlerini gerçekleştiriyor.

Evlerinize özenerek aldığınız halılar, sigara ve benzeri maddelerce yandığında, ciddi hasar görür. Oysa halıları küçük bir yanıktan dolayı gözden çıkarmadan tamir etmenin çeşitli yolları var.
Halılarınız zaman içinde saçaklarında deformasyonlara maruz kalır. Bununla birlikte halınız maddi veya manevi değere sahip ve antika bir halı ise uzun ömürlü olması için aslına uygun olarak tadilatı ile mümkündür.

                                  

Diğer Hizmetler

+17 Yıllık tecrübemiz ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.